Trabzon’dan Kalkmak İçin Harekete Geçen Uçak Düşmüştü O Anları Böyle Anlattılar

Pistten çıkan uçakta bulunan yolcu o anları anlattı…”Kazanın boyutunu sabah televizyonlardan ve internet sitelerinden uçağın görüntü ve fotoğraflarını görünce anladık’’ dedi.

 

Pistten çıkan uçaktaki yolculara ait valizler sahiplerine teslim edilmeye başlandı

Yolcular yaşadıkları uçak kazasının boyutunu sabah televizyonlardan uçağın gündüz görüntülerini görünce anlamış

TRABZON – Ankara- Trabzon seferini yaparken 13 Ocak akşamı Trabzon Havalimanı’na indikten sonra pistten çıkarak denize yönelen ve denize 10 metre kala durabilen Pegasus Havayolları’na ait uçak bulunduğu yerden 5 gün sonra gerçekleştirilen operasyonla çıkarılırken, uçaktaki valizler de bugün sahiplerine teslim edilmeye başlandı.

Boeing 737-800 tipi yolcu uçağındaki valizler uçağın 20 saatlik bir operasyonla bulunduğu yerden kurtarılarak aprona çekilmesinin ardından dün uçaktan boşaltılmaya başlandı. Uçağın kargo bölümündeki yolcu bagajları ve kabin kısmındaki kişisel eşyaları havalimanında belirlenen noktada toplanarak yolculara telefonla çağrıda bulunuldu. Bu sabahtan itibaren yolcular havalimanına gelerek bagajlarını tutanakla teslim almaya başladı.

Valizini almaya gelen yolculardan uçakta 2-B’de yolculuk yapan KTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencisi Eyyüp Ali Metin de vardı. Metin, bagajlarını eksiksiz teslim aldığını belirterek “Bizi telefonla aradılar ve bagajımızı gelip almamızı istediler. Sorunsuz bir şekilde valizlerimizi ve özel eşyalarımızı teslim aldık” dedi.

Metin, yaşadıkları uçak kazasının boyutunu sabah televizyon ve internet sitelerindeki uçağın gündüz görüntü ve fotoğraflarını görünce anladığını ifade ederek “O gece uçak pisten çıkınca uçakta en fazla kadınların ve çocukların sesleri duyuldu. Ardından açılan kapılardan hava yastıklarından kayarak indik. Çamurun içine inmiştik karanlıkta çok bir şey anlamadık. Kazanın boyutunu sabah televizyonlardan ve internet sitelerinden uçağın görüntü ve fotoğraflarını görünce anladık. Gerçekten çok büyük bir kaza atlatmışız. Allah korumuş” ifadelerini kullandı.

Metin, yaşadığı uçak kazasına rağmen seyahatlerde uçak binmeyi sürdüreceğini de belirterek “Her şeye rağmen uçakla yolculuk yapmak mesafeleri kısaltması açısından çok avantajlı. Uçak binmeyi mecbur devam edeceğim” diye konuştu.

Yolculardan Yıldıray Fettahoğlu da valizini gelerek teslim alırken, o gece en büyük korkuyu uçaktaki kadınlar ve çocukların yaşadığını ancak kendisinin gece karanlık olması ve yaşanan kargaşa nedeniyle fazla bir yel anlamadığını belirtti.

Paylaş

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.