Erdoğandan Fransız Gazeteciye Mükemmel Cevap: ABD’ye Sor

Fransız gazeteci Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğana neden suriye’ye silah gönderdiniz sorusuna cevaben: Bana FETÖ ağzıyla konuşuyosun dedi.

Erdoğan Fransa’da kendisine “DEAŞ’la pazarlık yaptınız mı?” ve “Suriye’ye silah gönderdiğiniz için pişman mısınız?” diye soran Fransız gazateciyi haşladı. Erdoğan “Kim silahj göndermiş? Sen FETÖ ağzıyla konuşuyorsun!” diyerek tepki gösterdi.

“KİM SİLAH GÖNDERDİ?”

France 2 televizyonu muhabiri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “Neden Suriye’ye silah gönderdiniz? Türkiye‘nin selefi grupları desteklemesi için ne diyorsunuz?” diye sordu.

Bunun üzerine Erdoğan, “Sorunuzu anlamadım, Suriye’ye kim silah gönderdi? FETÖ ağzıyla konuşuyorsun” dedi.

“KARŞINIZDA BUNLARI KOLAY KOLAY YUTACAK BİRİSİ YOK”

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Suriye’ye kim silah gönderdi? Sen FETÖ ağzıyla konuşuyorsun. Çünkü o operasyonu yapanlar FETÖ’nün savcılarıydı. Şu anda onlar içeride, hapisteler şu anda ve operasyon yaptılar. İstihbarat teşkilatlarının bu tür operasyonlara yönelik, kamyonlarla silah taşıma vesaire gibi, nereye neyi taşıyacağı gibi yetkileri, hakkı vardır. Sen bana bu soruyu böyle soruyorsun da Amerika’nın 4 bin tır Suriye’ye şu anda getirmiş olduğu silahları niye sormuyorsun? Gazetecisin ya! Bunları niye yazmıyorsun. Sorularınızı sorarken bu noktada hassas olun. Bunları kolay kolay yutacak birisi yok. FETÖ ağzıyla konuşmamayı da öğrenin.”

recep-tayyip-erdoğan

Paylaş

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.