Dün akşam oynanan Fenerbahçe – Benfica maçını yorumlayan Ahmet Selim Kul’un son yorumu…

1- Kağıt üzerinde Benfica’nın futbolcularının çok büyük bir kısmı Fenerbahçeli oyunculardan birçok anlamda daha iyi. Kalite, fiziksel güç, mental yapısı olarak ileri seviyedelerdi. Bu da turun kaybedilmesinde önemli rol oynadı.

2- İki takım da yakın tarihte kamp yapmalarına rağmen Benfica fiziksel anlamda ve kondisyon olarak Fenerbahçe’nin ciddi anlamda önündeydi. Bu durum hazırlık sürecinin İstanbul ve İzmir’de yapılan kısımlarını da sorgulattı.

3- Fenerbahçe taraftarı harika bir atmosfer oluşturdu, ancak takım maça aynı coşkuyla başlayamadı. Bu durum yenilen golle iyice dramatik bir hal aldı.

4- Yıllardır farklı teknik adamlarla olsa da aşağı yukarı benzer bir oyun anlayışıyla oynayan Benfica son yıllarda sürekli mantalitesi değişen Fenerbahçe’ye sezon başında şans tanımadı.

5- Benfica neredeyse her yıl Şampiyonlar Ligi’nde mücadele ederken, Fenerbahçe bu konuda tecrübe olarak çok geride kaldı.

6- 180 dakika boyunca Benfica istikrarlı bir performans sergilerken, Fenerbahçe’nin ortaya koyduğu performans çok ciddi dalgalanmalar gösterdi.

Kimi zaman oyuna hükmetmeyi başaran Fenerbahçe kimi zaman ise sahasından çıkamaz hale geldi.

7- 4 yıldır kupa kazanamayan Fenerbahçe, geçen yılı kupasız kapatan Benfica’ya göre çok daha kırılgan bir halde sahada yer aldı.

benfıca-fenerbahce

Paylaş

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.