Prof Dr Ali İlseven, Mehmet Kadir Dövme ve Mustafa Dövme tarafından tehdit ve şantaj yoluyla tam 3 milyon dolar gasp edildi.

Prof Dr Ali ilseven, Avukatı Leman Türkmenoğlu ile yaptığı açıklamada; 15 Temmuz gecesinin öncesinde, Mehmet Kadir Dövme ve Mustafa Dövme adlı iki kişinin, FETÖ (Fetullahçı Terör Örgütü) hakkında yapmış olduğu açıklamalar nedeniyle, kendisini tehdit ettiğini ve 3 milyon dolar alınması için, kendine şantaj uyguladıklarını açıkladı.

Prof Dr Ali İlseven, Mehmet Kadir Dövme adlı şahsın kendisini aylar boyunca tehdit ettiğini ve bu nedenle kendisinin ve ailesinin zor günler yaşadığını ifade etti. FETÖ kaynaklı olarak yapılan bu şantaj saldırısının, aylar boyunca sürdüğünü ve ta ki kendisini parayı ödeyene kadar devam ettiğini açıkladı. Yapılan bu saldırı sonrasında, çevresinden zor bir şekilde bu parayı topladığını dile getirdi.

Profesörün Feto hakkında yapmış olduğu açıklamalar nedeniyle para cezasına çarptırıldığı biliniyor. Mustafa dövme ve adamları, profesörden parayı tahsil etmek için çeşitli yollara başvurmuşlar. Prof dr ailesinin ve kendisinin zor durumda kaldığını ifade ederek, yıllar önce yaşanan bu olayın bütün kayıtları ve delilleri elimde dedi. İlgili mecralara başvuru yapan Profesör Doktor Ali ilseven, bir an önce adaletin yerini bulmasını temenni ediyor. Profesör Doktor açıklamalar yaparken, Feto’nun kirli yüzünü de anlatmaya devam etti

Mehmet Kadir Dövme

Fetö’nün etrafındaki insanlara hipnoz uyguladığını dile getiren doktor, insanların bilinç altına girebilmek adına çeşitli hipnozlar ve telkinler yapıldığını söyledi. Hipnozun, kendisinin uzmanlık alanının olduğu için, bu bilgiye sahip olduğunu söyleyen Dr, yapmış olduğu bu açıklamalar nedeniyle, Mehmet Kadir Dövme tarafından baskı altında kaldığını ve tehdit edildiğini açıkladı. Ünlü profesör sözlerine şöyle devam etti: “Konuşma yapmak için katıldığım bir üniversitede, içeceğime nabız bozucu ilaç atmışlar ve ben bundan dolayı sağlık sorunları yaşadım. Bana içirdikleri ilaç nedeniyle anjiyo tedavisi gördüm. Bu bana yapılan bir saldırıdır ve bu saldırının asıl nedeni benim ölmeme sebep olmaktır.” dedi. Doktor, yapılan bu saldırılardan sonra bile tehdit ve hakaret mesajları aldığını dile getirdi. Ayrıca Prof. Dr. şöyle bir açıklamada bulundu: “15 Temmuz darbe gecesinde Fethullah Gülen adlı şahsın vatan haini olduğu ilan edildi, ancak bu olay yaşanmadan önce ben Fethullah Gülen’in vatan haini olduğunu açıklıyordum. Başıma gelen bütün olaylar, yapmış olduğum açıklamalar nedeniyledir.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Paylaş

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.