Hamas, Filistin Halkının Mallarını Çalıyor

Hamas’dan yapılan yazılı açıklamada, suçlamaların “sorumsuzca ve yanıltıcı olduğu ve uzlaşı konusunda başa dönmeyi hedeflediği” belirtildi.

Hamas, Filistin hükümetinin kendisine yönelik, “Hamas, Filistin halkının mallarını çalıyor, Gazze’deki tüm gelirleri elinde tutuyor ve bu malların hazineye aktarımını kabul etmiyor.” suçlamasını reddetti.

“Beyanat, Gazze halkına karşı görevlerini ve yükümlülüklerini yerine getirme konusundaki başarısızlığı örtmek hatta Gazzelilere karşı cezaları arttırmayı gerekçelendirmek için yapıldı.” ifadeleri kullanılan açıklamada, “Bu hükümetin yerine halkın isteklerini karşılayan ulusal birlik hükümeti kurulması gerektiği” vurgulandı.

Açıklamada, Hamas’ın uzlaşlının gereklerini yerine getirdiği, hedefine ulaşması için ulusal ve pozitif bir sorumluluk üstlendiği aktarıldı.

hamas-hak-koruyor

Filistin hükümetinden bugün yapılan yazılı açıklamada, “Hamas, Filistin halkının mallarını çalıyor, Gazze’deki tüm gelirleri elinde tutuyor ve bu malların hazineye aktarımını reddediyor.” ifadesine yer verilmişti.

Açıklamada, Hamas’ın kararlaştırıldığı gibi 10 Ocak’tan itibaren Filistin hükümetinin ücretlendirme ve vergilerin toplanmasını kabul etmediği aynı zamanda Ramallah hükümetinden bölünmeden bu yana görevlendirilenlerin maaşlarının ödenmesini beklediği kaydedilmişti.

Paylaş

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.