İzmir’de yaşayan ailenin 3.5 yaşındaki çocuğu olan Öykü Arin Yazıcı’ya sevindirici haber Brezilya’dan geldi. Arin’in ailesi: “Almanya’da çocuğumuza uygun ilik aranıyordu. Kayıtlar incelenirken Brezilya’da bir kişiye ulaşıldı” dedi.

Hemen harekete geçtiklerini belirten Yazıcı, “Sosyal Güvenlik Kurumu’nun başvurusu üzerine Brezilya’daki merkez, bağışçının genetik değerlerini tam anlamıyla çıkartacak. Yüzde 100 uyumluysa ve donör bağışçı olmaktan vazgeçmezse kök hücre alınacak ve bize gönderecekler” dedi. İhtimalin bile kendilerini çok mutlu ettiğini vurgulayan Yazıcı, “Bütün emekleri için tüm Kızılay çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Sonuç kesinleşinceye kadar kampanyamız sürecek. Bizim için bir kişi bile çok önemli. Çünkü bir kişiyle kızım hayata tutunabilir” diye konuştu.

ÖDEMİŞ’TEN DESTEK VAR

İzmir’in Ödemiş ilçesinde de, ilik nakli bekleyen 3,5 yaşındaki Öykü Arin ve lösemihastası 5 yaşındaki Ayten Oruç için Atatürk İlkokulu’nda düzenlenen kampanyada 2 günde 240 kişi kök hücre, 192 kişi de kan bağışında bulunmak için gönüllü oldu. (YENİ ASIR)

Paylaş

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.