Rusya devlet ajansı, Nusra örgütü liderinin, kafasından ağır şekilde yaralandığını ve antakya da hastaneye kaldırıldığını söylediği. Gelen haberin ardından birçok kişinin kafasında soru işaretleri belirdi.

Rusya Devlet Ajansı Sputnik’in Arapça Servisi Heyet Tahrir üş-Şam (Nusra) lideri Ebu Muhammed el-Culani’nin kafasından ağır yaralanmış halde Antakya’da bir hastaneye getirildiği haberini geçti. Aranan uluslararası terörist ile ilgili haber kafaları karıştırdı. Zira El Nusra ilişkili HTŞ’yi Türkiye de terörist olarak kabul ediyor. Dışişleri kaynakları ise konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Sputnik’in geçtiği haber şu şekilde: “Hayat Tahrir eş-Şam (Nusra) lideri Ebu Muhammed el-Culani’nin (gerçek ismi Ahmed Hüseyin el-Şara) kafasından ağır yaralanmış halde Antakya hastanesine getirildiği belirtildi.

Antakya hastanesinden bir kaynak, Suriye’nin İdlib şehrinde Pazartesi akşamı meydana gelen patlama sonucu kafasından ağır yaralanan bir kişinin Antakya Devlet Hastanesi’ne getirildiğini Sputnik Arapça’ya bildirdi.

Kafasına isabet eden şarapnelin beyin sarsıntısına yol açtığını ve ameliyata alındığını söyleyen kaynak, “Antakya Devlet Hastanesi’ne getirilen kişi terörist Ebu Muhammed el-Culani’dir” diye kaydetti.

Kaynak, el-Culani’nin yoğun bakıma alındığını ve durumun ağır olduğunu da sözlerine ekledi.”

Paylaş

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.